technologia
mabudo

Dźwigary kratowe poparte jakością

technologia
mabudo

Dźwigary kratowe poparte jakością

SZWEDZKIE DREWNO ŚWIERKOWE KLASY C24

PŁYTKI KOLCZASTE WIODĄCEGO PRODUCENTA MITEK®

DREWNO ZABEZPIECZONE IMPREGNATEM FOBOS M4

ZINTEGROWANY SYSTEM ŁĄCZNIKÓW, MASZYN
I OPROGRAMOWANIA

Proces przygotowania produkcji

Drewniane elementy tniemy przy użyciu numerycznie sterowanych pił.

Nasze więźby wykonywane są z drewna sortowanego maszynowo, czterostronnie struganego i impregnowanego zanurzeniowo, co zapewnia im wyjątkową trwałość oraz odporność na wilgoć, grzyby domowe i pleśniowe, jak również szkodliwe działanie owadów czy ognia.

Drewno do wiązarów Mabudo suszymy komorowo, dzięki czemu uzyskujemy wilgotnośćna rekomendowanym poziomie do 18%. Nasze drewno wykazuje nawet o 50% większą wytrzymałość w stosunku do drewna o większej wilgotności stosowane w tradycyjnej metodzie budowania więźby.

Konstrukcję dachu tworzymy przy użyciu specjalistycznego oprogramowania, które generuje dokumentację warsztatową potrzebną do produkcji wiązarów.

Elementy wiązara łączymy w szablonie poprzez wprasowanie stalowych płytek kolczastych MiTek® za pomocą pras hydraulicznych o nacisku do 50 ton.
W ten sposób powstają gotowe do montażu na budowie dźwigary.

zakład w zduńskiej woli

Nasz zakład w Zduńskiej Woli Koło Łodzi

jest pod stałą kontrolą uprawnionej jednostki certyfikującej

Kratownice dachowe Mabudo montowane są przez nasze doświadczone ekipy wyspecjalizowane w stawianiu konstrukcji prefabrykowanych.

Prowadzimy stały nadzór nad jakością przez notyfikowaną jednostkę certyfikującą, co potwierdzone jest prawem nadawania znaku „CE” dla naszych wyrobów.

Certyfikaty